A magyar Országgyűlés csapata nyerte a V4-es parlamenti labdarúgótornát

A visegrádi országok balatonfüredi informális házelnöki találkozójához kapcsolódva, 2018. június 22–23-án rendezte meg az Országgyűlés a V4-ek parlamenti válogatottjainak labdarúgótornáját. A Balatonfüredi FC pályáján megrendezett, 2x40 perces időtartamú mérkőzéseken, nagypályán csaptak össze a volt és jelenlegi parlamenti képviselőkből álló csapatok. A június 21-i informális vacsorán a cseh, a lengyel, a szlovák és a magyar labdarúgócsapatok párosítását Wolfgang Sobotka, az osztrák Nemzeti Tanács elnöke sorsolta ki. Pénteken délután elsőként a Lengyelország–Szlovákia mérkőzésre, majd a Magyarország–Csehország mérkőzésre került sor. A magyar, a cseh, a lengyel, illetve a szlovák parlament elnökével felálló csapatok mérkőzésein elsőként a szlovák parlamenti válogatott 1–0-ra győzte le a lengyel tizenegyet, amelyet követően az Országgyűlés csapata – 3–0-s félidő után – 6–2-es győzelmet aratott a cseh parlament válogatottja felett. A magyar gólokat Kis Miklós Zsolt, Szatmáry Kristóf (2) és Bohács Zsolt (3), míg a cseh találatokat Jan Kubík szerezte. A két vesztes csapat szombaton a 3. helyért játszhatott, ahol Lengyelország 4–1-es győzelmet aratott Csehország parlamenti válogatottja felett. A Magyarország–Szlovákia közötti döntőre június 23-án 11:00 órai kezdettel került sor. A több volt nemzeti válogatott labdarúgóval felálló szlovák képviselői tizenegy és az Országgyűlés csapata között kiegyenlített küzdelem folyt, ám Szijjártó Péter góljainak (21. perc és 69. perc) eredményeként magabiztos játékkal a Magyar Zoltán szövetségi kapitány által irányított magyar parlamenti labdarúgócsapat 2–0-ra győzte le szlovák ellenfelét, és lett ezzel a V4-es parlamenti torna első helyezettje.